Polrok na EGJAKu

Milí čitatelia, po vianočných sviatkoch nám odbil Nový rok a aj ten školský sa onedlho preklopí do svojej druhej polovice. Pripravili sme si pre vás zhrnutie aktivít a udalostí, ktorými sme sa na našej škole za uplynulých pár mesiacov zaoberali.

Školský rok sme už tradične zahájili v našom evanjelickom kostole na Mlynskej ulici, 4. septembra, slávnostnou bohoslužbou. Tento deň bol  vzrušujúci hlavne pre našich prvákov. Tí ním oficiálne vstúpili do stredoškolského života.

holanďania

V čase 4.9.- 9.9.2017 Slovensko navštívili žiaci z našej partnerskej školy Jacobus Fruytier Scholengemeenschap Apeldoorn. Čas strávený s našimi študentmi si určite užili a my dúfame, že sa na Slovensko vždy s radosťou vrátia.

 

cezpolny

Naši žiaci sa koncom septembra zapojili do regionálneho kola SŠ v cezpoľnom behu, rovnako aj do behu o pohár starostu MČ Košice- Staré Mesto- Memoriálu Milana Kováča, kde vybojovali vynikajúce umiestnenia: J. Francan – 3.miesto
L. Garančovská – 4.miesto
T. Krajcová – 5.miesto
O. Rusnák – 5.miesto

EGJAK bol reprezentovaný aj na konferencii Student Leadership Conference ACSI v Zánke v Maďarsku, kde sa naše študentky zúčastnili 27.9.-30.9. 2017.

farar

Pán Paulo Bura Hhoko, riaditeľ strednej školy Yedidia z Aretadu nás 12. októbra poctil svojou návštevou. Zaujímali ho hlavne bilingválne predmety, preto spolu s Mgr. O. Kolárovským navštívili jednotlivé triedy počas vyučovania.

 

 

 

Naši šikovní športovci opäť nesklamali.  V Regionálnom kole v bedmintone 16.-17. 10.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

2017 sa umiestnili nasledovne:
3.miesto – Z. Pálková Ok
N. Jenčová Sx
4.miesto – M. Kliment Ka
T. Kvaska III.B

18 – 19.10.2017 v sérii úspechov pokračovali v Regionálnom kole v stolnom tenise:

2.miesto – N. Kocichová – V.C
K. Čereiová – III.B
S. Lemesányiová – I.B
A. Špaková – V.C
3.miesto – L. Nemeth – Sp
F. Staroň – 1.A
D. Šikovanecz – 3.C
K. Žiga – T

Tohto roku sme opäť zažili noc v škole plnú zábavy a zaujímavých aktivít či hier.noc v škole

 

reforPripomenuli sme si aj 500-sté výročie Lutherovej reformácie. A takto vyzerala príprava na oslavu výročia reformácie na chodbách gymnázia.Pri tejto príležitosti sme sa zúčastnili slávnostných služieb Božích. Žiaci sa zapojili aj do medzitriednej súťaže, aby si overili, koľko toho o Lutherovej reformácii vedia.

Náš žiak P. Kobularčík sa vo štvrtok stal spolu so svojou partnerkou majstrom sveta v Hip Hop tanci párov v detskej kategórii v Kodani, v Dánsku.

Žiaci školy sa 19.10. zapojili do akcie „Pomáhame potravinami“ a šírili tak veľmi dôležitú myšlienku.

Našim žiakom sa na regionálnom finále v stolnom tenise opäť darilo. Vybojovali tieto davkrásne umiestnenia:

1.miesto – N. Kocichová – V.C
N. Halászová – V.A
K. Čereiová – III.B
6.miesto – L. Nemeth – Sp
F. Staroň – I.A
D. Šikovanecz – IV.C

Výborne obstáli aj študenti, ktorí sa venujú bedmintonu. V regionálnom finále sa umiestnili nasledovne:  3.miesto – Z. Pálková a K. Opršalová
5.miesto – M. Kliment a T. Kvaska

4 (1)Naši šikovní žiaci za pomoci profesorov zinscenovali voľby do samosprávneho kraja. Tento experiment sa na škole konal po prvýkrát.  27. októbra sme  dostali ideálnu príležitosť vyskúšať si, aké je to rozhodovať o našom budúcom osude. Výsledky študentských volieb sa veľmi podobali na tie skutočné.

 

Takto boli do študentského cechu oficiálne prijatí naši milí prváci a primania. Museli ukázať svoje zručnosti a pohotovosť, no takisto sme sa pri imatrikuláciách aj zabavili .

 

Ako bilingválne gymnázium každoročne oslavujeme aj Vďakyvzdanie, pekne so všetkým čo k tomu patrí.

Naši žiaci sa pravidelne zapájajú aj do olympiád a to nie len v anglickom a slovenskom jazyku, ale aj v nemeckom či ruskom. Mnohým súťažiacim sa tešia aj predmetové olympiády, geografickú už máme za sebou, dejepisná nás ešte len čaká.

Každoročne v novembri sa na našom gymnáziu koná Deň otvorených dverí, kde si uchádzači o štúdium môžu vypracovať cvičné prijímacie skúšky, oboznámiť sa s interiérom budovy školy, pozorovať zaujímavé experimenty, či porozprávať sa so žiakmi. Na tomto podujatí nesmie chýbať krátka ukážka z repertoáru študentského speváckeho zboru Chorus Comenianus.

V decembri do našich tried, no i do riaditeľne zavítal Mikuláš. Prišiel odmeniť študentov za ich tvrdú prácu a vynikajúce výsledky.

Spevácky zbor Chorus Comenianus odštartoval svoju predvianočnú koncertnú šnúru 11. decembra na benefičnom koncerte spolu s pánom Mariánom Čekovským. V nedeľu, 17.12. sme sa predstavili v evanjelickom chráme na Mlynskej, kde sa každoročne tešíme plnému kostolu našich priaznivcov. Posledný vianočný koncert sme odspievali v evanjelickom kostole v Gelnici 18.12.2017

Tohto roku dostali študenti úlohu navrhnúť nové školské tričko. Niektorí sa naozaj snažili a tie najkrajšie návrhy postúpili do finálneho hlasovania. Na výsledky súťaže už netrpezlivo čakáme.

So školskými lavicami sme sa pred vianočnými sviatkami rozlúčili s podujatím Medzinárodné Vianoce, kde vystúpili žiaci s programom týkajúcim sa slávenia Vianoc v Rusku, Nemecku a Francúzsku.

Žiakom, ktorí našu škole reprezentovali na súťažiach, v speváckom zbore alebo sa podieľali na príprave školských podujatí zo srdca ďakujeme a všetkým do nasledujúceho polroka prajeme veľa síl a úspechov.

 

Autor: Júlia Katová

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s