Košický deň Európy

Deň Európy – takto je pomenovaný 9. máj, deň, kedy svoje narodeniny oslavuje Európska Únia. Informačná kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku a Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku aj tento rok v spolupráci s mestom Košice pripravovali symbolickú oslavu narodenín Európskej únie. Témou tohtoročného Dňa Európy bolo „Zjednotenie v rozmanitosti“.

Oslavy sa začali už v predstihu 3. mája na Hlavnej ulici s pódiom na Dolnej bráne. Tento celodenný program sa odštartoval už od 08.30 hod. a bol určený pre všetky vekové kategórie. Hostí privítali poslanci Európskeho parlamentu Mgr. Monika Smolková, Mgr. Branislav Škripek a Ing. Ivan Štefanec, PhD. Na mieste konania sa nachádzal aj informačný stánok, kde ste sa mohli informovať o Európskom parlamente a význame Európskej Únie.

DSC_1013V rámci tohto programu sa uskutočnil aj program s názvom „Deň košických škôl“, kde sa predstavili
košické stredné školy a ich talentovaní mladí žiaci. Súčasťou programu bola aj naša škola, ktorú reprezentoval spevácky zbor Chorus Comenianus pod vedením p.p. Mgr. Aleny Csajkovej a taktiež aj EGJAK Band pod vedením Mgr. Christophera Heltona. Boli sme zvedaví, aký je to pocit, stáť na Hlavnej a spievať pred obyvateľmi a návštevníkmi Košíc. Na túto otázku nám pani profesorka jednoznačne povedala, že to pre ňu znamenalo veľkú zodpovednosť. No zároveň ju veľmi tešilo, že môže aj takýmto spôsobom reprezentovať školu, pretože ako škola môžeme byť na náš zbor patrične hrdí. Keďže zbor počujeme spievať prevažne cirkevné skladby, zaujímalo nás podľa čoho sa vyberá repertoár na udalosti, ako bola táto. Pani profesorka nám ozrejmila, že zDSC_1029bor nemá v repertoári len kresťanské piesne, ale aj modernejšiu hudbu a podľa toho sa vyberali skladby aj na túto udalosť. Zvolili sa skladby, ktoré dokázali upútať mladých ľudí a zaujať ich natoľko, aby sa pri voľbe školy rozhodli práve pre tú našu. No nezabudlo sa aj na kresťanské piesne. Vystúpenia Chorusu sa prelínali s EGJAK Bandom, čo vytvorilo skutočne jedinečnú atmosféru. Práve vďaka takýmto udalostiam máme šancu ukázať, že škola nieje len o nociach strávených nad rôznymi textami a o študovaní materiálov na testy, ale aj o hudbe a zábave. Za každým vystúpením sa skrýva veľké množstvo práce, ktoré si všetci ceníme a prajeme Chorusu a EGJAK Band ešte veľa úspešných reprezentácií našej školy.

štvrtok 19.5.2016 | text Peter Artimovič

 

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s