Ivan Grega pocestuje na najprestížnejšiu vedeckú súťaž stredoškolákov na svete!

DSC_0168 (2)
Študent 4.B Ivan Grega si svoju cestu za veľkú mláku vybojoval na celoslovenskom kole Festivalu vedy a techniky AMAVET v dňoch 9.- 11.11.2015. Svoj projekt “Magnetické nanočastice a ich využitie v biomedicínskych aplikáciách” obhajoval pred odborníkmi z hodnotiacej komisie.

 

„V mojej práci sa zaoberám jedným typom nanomateriálov – magnetickými nanočasticami. Študoval som hydrodynamické vlastnosti vybraných magnetických kvapalín z pohľadu magnetickej hypertermie – metódy, ktorá je menej rozšíreným liečebným postupom pri liečbe rakoviny.” Ivan Grega

grega

Ivan získal ocenenie v podobe účasti na najväčšej a najprestížnejšej svetovej vedeckej súťaži pre stredoškolákov na svete – Intel ISEF (The International Science and Engineering Fair). Tento rok sa bude konať v arizonskom Phoenixe (USA).

Úspechom je už samotná účasť na tejto grega2súťaži, nakoľko sa na nej študenti stretávajú s nositeľmi Nobelovej ceny a vstupujú medzi svetovú elitu mladých vedeckých talentov. Dostať sa sem nie je jednoduché. Ivanovi sa to podarilo vďaka spolupráci s Ústavom Fyzikálnych vied UPJŠ v Košiciach, vďaka entuziazmu a jeho vysokej jazykovej úrovni angličtiny. Uspieť medzi študentmi z celého Slovenska je naozaj skvelý pocit, ktorý Ivanovi veľmi prajeme. Je to úspech, na ktorý môžeme byť  na našom gymnáziu hrdí všetci. A to aj sme!

streda 18. 11. 2015 | text RNDr. Monika Baronová (vedúca PK prírodovedných predmetov)

Inšpirujte sa: (https://student.societyforscience.org/intel-isef)

student_science_logo_448x81

 

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s