Psi štekajú, karavána ide ďalej

:editoriálDSC_0080

Začal sa nový školský rok 2015/2016. Táto správa významne zasiahla do našich bezstarostných, prázdninových životov a vrátila nás do našej nie vždy príjemnej školskej
rutiny.

 

Po dvoch mesiacoch sme mali šancu znova sa spoločne stretnúť na službách Božích. Po niekoľkých bodoch programu sme si už mohli byť istí, že ako hovorí jedno arabské príslovie: „Psi štekajú, karavána ide ďalej.“ Či lepšie: „Karavána šteká, psi idú ďalej.“

Školský kolektív už opustili bývalí maturanti, ktorí si zrejme práve prechádzajú prvými skúsenosťami z ich vysnívaných vysokých škôl. Avšak nahradili ich noví členovia kolektívu, ktorí sa úspešne uchádzali o prestížne miesto na našej škole. Všetci dúfame, že predstavy, ktoré o štúdiu na našej škole majú, im vydržia čo najdlhšie, ideálne až do konca štúdia.

V novom roku nás čakalo niekoľko noviniek. Patrí k nim určite nový elektronický systém, ktorý náš pohyb a polohu veľmi precízne hlási na všetkých podstatných miestach a pomáha tak predovšetkým našej vlastnej bezpečnosti, ako všetci vieme. Zvykáme si aj na nový systém elektronickej triednej knihy, ktorý uberá starosti učiteľom, avšak značne komplikuje situáciu nastávajúcim maturantom v ich maturitnej povinnosti únosu triednej knihy.

Čakajú nás nie ľahké časy. Štúdium na našej škole má svoje nároky a tie zvyknú mierne presiahnuť rámec našej ochoty sa štúdiu venovať. Musíme sa tak niekedy zaprieť, ak chceme úspešne prejsť týmto náročným obdobím. No napriek tomu treba pamätať, že prežívame aj svoje najkrajšie životné obdobie, a tak si musíme niekedy vedieť povedať, kedy už aj toho učenia bolo dosť.

Naša škola však popri náročnom štúdiu ponúka aj množstvo iných príbehov, zážitkov a cenných skúseností. Školský časopis EGJAK Telegraph je pripravený opäť veľmi starostlivo tieto podnety sledovať, ako aj dianie na škole, a čitateľov o ňom informovať.

Želám úspešný rok a veľa chuti do učenia,

Juraj Paľa

redakčná rada ET

14.9.2015

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s