IV.A obhájila titul EGJAK Cupu

Ako už každoročne býva zvykom, tak aj tento rok sa na našej škole od 29.4. do 16.6. uskutočnil  prestížny futbalový turnaj, EGJAK Cup.  Organizácie sa ujal Marek Varga s výpomocou jeho spolužiakov z triedy IV.A.

Na87-DSC_0422 rozdiel od minulého roka, kedy sa EGJAK Cupu zúčastnili iba 4 triedy a hrali sa len dva zápasy, z toho jeden bol finálový, v ktorom terajšia 4.A porazila terajšiu 5.B po penaltovom rozstrele 6:5, tak tento rok sme sa na účasť rozhodne sťažovať nemohli. Na tohtoročnom turnaji sa predstavilo 12 tried, ktoré boli rozdelené do dvoch skupín. V skupine A sa medzi sebou stretli triedy 3.A, 5.B, 1.C, Septimy, 4.B a 2.A a v skupine B na seba narazili triedy 4.A, 2.C, 3.B, Tercie, 1.A a Oktávy. V skupinovej fáze turnaj prebehol formou zápasu každého s každým. Za výhru boli danej triede udelené 3 body, za remízu 1 bod a za prehru sa nedávali žiadne body. Z tejto časti turnaja postupovali do vyraďovacej časti prvé štyri tímy z oboch skupín.

47-DSC_0370

Skupina A

Poradie/Trieda Počet zápasov Gólový rozdiel Počet bodov
1. 3.A 5 +10 15
2. 5.B 5 +4 10
3. 1.C 5 +10 9
4. Septima 5 +1 6
5. 4.B 5 -13 3
6. 2.A 5 -12 1

44-DSC_0367

Skupina B

Poradie/Trieda Počet zápasov Gólový rozdiel Počet bodov
1. 4.A 5 +10 15
2. 2.C 5 +19 12
3. 3.B 5 -3 9
4. Tercia 5 -2 6
5. 1.A 5 -8 3
6. Oktáva 5 -13 0

No nie všetko bolo také jednoduché, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Či už sa jednalo o samotnú organizáciu, ktorá v sebe zahŕňala zosúladenie termínov, ktoré museli byť pre obe hrajúce triedy vyhovujúce alebo zháňanie starej lopty, ktorú sa doteraz nepodarilo nájsť a v mene Jána Špaka by sme sa chceli jej novému vlastníkovi „za jeho chrabrý čin vrelo poďakovať.“ Následná kúpa nového hracieho prostriedku stála našu školu nemalú finančnú čiastku. No a náročné bolo aj zháňanie nestranných rozhodcov, ktorí by odpískali celý zápas v duchu fair-play. Taktiež bol tento ročník výnimočne bohatý na nešťastné zranenia aktérov na ihrisku. Mohli sme byť svedkami či už vykĺbeného kotníka alebo narazeného nosu. Našťastie všetci zranení odišli z ihriska po svojich alebo s menšou pomocou spoluhráčov. V niektorých prípadoch sme sa museli vysporiadať aj s počasím, ktoré nám nie vždy hralo do karát. No na tento fenomén sme si už z minulých ročníkov zvykli a zároveň sme sa z neho poučili. Je nutné využiť každú príležitosť pri priaznivom počasí a nezaháľať. 46-DSC_0369 42-DSC_0363

Cesta za titulom

No napriek všetkým týmto nepríjemnostiam sme sa dostali do vyraďovacej fázy turnaja, resp. do jej prvej časti, do štvrťfinále. V ňom po úspešných dueloch ďalej v turnaji pokračovali triedy, ktoré obsadili v základnej časti prvé dve miesta v oboch skupinách, a to 3.A, 5.B, 4.A a 2.C. Najväčší favoriti v turnaji pokračovali ďalej a to zaručovalo nádielku kvalitného futbalu. V semifinále sa na základe umiestnenia v skupinách proti sebe stretli 4.A z 5.B a 2.C z 3.B.

  1. semifinále: 4.A vs. 5.B – 2:1 (2 Duhaň – Špak)

Rekapitulácia minuloročného finále sľubovala atraktívny zápas od úvodných sekúnd. A tak sa aj stalo. Duel bol veľmi vyrovnaný a každé zaváhanie znamenalo pre daný tým veľké nebezpečenstvo. Po prvom zaváhaní brankára 4.A M. skórovali piataci lobom z polovice ihriska. No neskôr 4.A naklonila misky váh na svoju stranu a duel dvoma gólmi otočila.

  1. semifinále: 3.A vs. 2.C – 2:1 (po penaltách) (2 Piga – Kmec)

Ani v tomto zápase nepadlo veľa gólov, kvôli poctivým obranám oboch týmov. Vedenia sa ujali študenti 2.C po krásne umiestnenej strele do horného rohu. Tesne pred koncom však druháci vyrovnali po rýchlom brejku a išlo sa do penaltového rozstrelu. V ňom však boli úspešnejší žiaci vyššieho ročníka. Finále: 4.A vs. 3.A – 8:2 (3 Duhaň, 2 Ľapin, 2 Kuchár, Mako – 2 Tóth) Keďže oba tímy ešte na turnaji nestratili ani jediný bod, tak sme dúfali, že uvidíme to najlepšie nakoniec. Bohužiaľ, nestalo sa. Aspoň nie čo sa dramatickosti zápasu týka. 4.A bola od úvodu zápasu lepším tímom. Polčas skončil 2:0 pre štvrtákov, ktorí hrali v tréningovom tempe. V druhom polčase sa gólostroj obhájcov titulu rozbehol naplno. Až za stavu 5:0 tretiaci skorigovali výsledok a zaznamenali čestný úspech ku ktorému neskôr pridali ešte jeden kúsok. Štvrtáci si už koniec zápasu užívali a nechýbali ani technické finesy, ktoré zdvíhali divákov zo sedadiel. 84-DSC_0419 89-DSC_0424

Po konečnom hvizde rozhodcu si víťazi naplno užili ich úspech a aj ho zaslúžene oslávili  Víťazom EGJAK Cupu pre rok 2014/2015 sa tak stali žiaci 4.A triedy, ktorí tak obhájili titul z minulého roka a putovný pohár u nich ostane aj ďalší rok. Víťazný tím tvorí Erik Duhaň, Marek Varga, Richard Ľapin, Peter Kuchár, Gabriel Quirschfeld, Ivo Kováč, Vincent Kocsis, Michal Cieslar, Michal Bogdan, Bianca Gross a Róbert Mako. 97-DSC_0436 Najlepším strelcom celého turnaja bol vyhlásený Michal Beli, ktorý bol odmenený sladkou „lakocinkou“.  Ďakujeme všetkým zúčastneným pre ich „nadľudské“ výkony a keďže 1.C sa už prisľúbila, že oni  budú tí, ktorí na seba zoberú bremeno organizácie turnaja tak im prajem veľa šťastia a verím, že ďalší ročník bude aspoň taký dobrý ako bol tento.

nedeľa 28. 6. 2015 20:35 | text Róbert Mako foto Juraj Paľa

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s